فن خودرو و عملکرد آن
اخبار و تکنولوژی روز دنیا


فن خودرو و عملکرد آن

پس اساس کاری این پیشرانه ها، کار در دمای بالاست و پیشرانه این خودرو ها نیز برای کار در این شرایط طراحی شده است و نحوه طراحی سیستم خنک سازی پیشرانه آنها به گونه ای است که در صورت سلامت پیشرانه و بخش خنک سازی آن، با کار کردن فن در دور پایین نیز شاهد گرم شدن بیش از حد موتور نباشیم.

اما باید این را مد نظر داشته باشیم که با خاموش کردن پیشرانه در زمانی که کاملا گرم است، دمای آب داخل آن بالاتر از قبل می رود که به همین خاطر و طبق تجربه، در خودرو های قدیمی که دارای پروانه مکانیکی به جای فن برقی هستند، گفته می شود در این زمان بهتر است خودرو کمی درجا کار کند تا آب به دمای قابل تحملی برای آلیاژ پیشرانه برسد و بالا بودن دمای موتور، منجر به بروز آسیب به پیشرانه نشود.
همین قضیه برای گرم بودن خودرو های با فن برقی در زمانی که به علت تحت فشار قرار گرفتن، دارای دمای بالاتری از دمای کاری استاندارد و نرمال هستند نیز پیشنهاد می شود.
ضمن اینکه طراحی فن پیشرانه به نحوی است که می تواند در زمان خاموش بودن خودرو نیز به فعالیت خود ادامه دهد، هر چند به علت نچرخیدن آب در مسیر خنک کاری و درون پیشرانه، این کار عملا فایده چندانی ندارد و در صورت روشن شدن خودرو می تواند منجر به خنک شدن آب درون پیشرانه شود.

سیستم خنک کننده خودرو همانطور که می دانید شامل قطعاتی است که آب را در لوله های باریکی کنار سیلندر به حرکت در می آورد ( البته ناگفته نماند گردش روغن توسط اویل پمپ در اطراف سیلندرها نیز به خنک شدن موتور کمک می کند ) . حال لازم است آبی که به این طریق در اطراف موتور گردش کرده و گرمای موتور را گرفته و تقریبا به نقطه جوش رسیده است به طریقی خنک شود . این وظیفه به عهده پروانه یا همان فن گذاشته شده است . فن ها با گردش تولید مکش می کنند و هوای بیرون را از درون و زیر سپر بر روی رادیاتور به جریان در می آورند و با این کار سبب خنک شدن آبی می شوند که در رادیاتور در جریان است .

سایت دی وی دی فابریک نماینده ی برندهای WINCA ,PORONI و Motevo انواع مانیتورهای داخلی و خارجی را عرضه می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر از مشخصات و کارایی هر یک از مانیتورهای خودرو با شماره های موجود در سایت DVD فابریک تماس حاصل نمایید.

کارشناسان ما آماده اند تا پیش از خرید مانیتور مورد نظر ،اطلاعات مورد نیاز را بطور رایگان به شما عزیزان ارائه دهند.

با اطمینان و ایمن زیر قیمت بازار بخرید  09123062027