کاربرد رادار در خودرو
اخبار و تکنولوژی روز دنیا


کاربرد رادار در خودرو

یکی از آپشن هایی که بر روی خودروهای جدید بویژه خودروهای لوکس و گرانقیمت نصب می شود رادار است.استفاده از رادار به راننده کمک می کند تا فاصله ی خود را با خودروهای دیگر و اجسام و موانع حفظ کند و به راننده هشدار می دهد و از بروز تصادفات و خسارات احتمالی جلوگیری بعمل می آورد.هر یک از رادارها عملکرد خاص خود را دارند که به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

1-رادار عابر پیاده:این رادار حضورعابر پیاده را تشخیص و داده ها را به مرکز منتقل می کند و مرکز با تحلیل اطلاعات ، فاصله را محاسبه کرده و به کمک صوت و گرافیک به راننده هشدار می دهد و اگر راننده توجه نداشته باشد به صورت اتوماتیک ترمز می گیرد و از تصادفات پیشگیری می کند.

2-رادار نقطه کور: اگر جسمی در نقطه کور خودرو قرار بگیرد که راننده قادر به دیدن آن نباشد به راننده هشدار می دهد.به اینصورت که ابتدا با رنگ زرد بر روی آینه ی جلویی هشدار می دهد و در صورت بی توجهی راننده رنگ قرمز می شود و اگر احتمال خطر بالا باشد به صورت خودکار سیستم ترمز را فعال می کند.

3-رادار بین خطوط: این رادار در قسمت بالای شیشه جلو نصب شده که به این صورت عمل می کند که اگر راننده بدون زدن راهنما قصد عوض کردن لاین خود را داشته باشد بر روی فرمان لرزش ایجاد می کند و بوسیله ی این سیستم ، پیغام هشدار برای راننده ارسال می گردد و در برخی از خودروها این سیستم خودرو را در میان دو خط نگه می دارد و از طریق حسگر راننده را از انحراف از مسیر اصلی باز می دارد.

4-رادار کروز کنترل : که بر روی سپر جلویی خودرو قرار دارد و وظیفه آن حفظ فاصله خودرو با خودروهای دیگر است و در صورت عدم رعایت فاصله مجار، به راننده هشدار می دهد و در مواقع اضطراری خودرو بطور اتوماتیک متوقف می شود.

5- رادار پارک خودرو: که به راننده در پارک کردن کمک می کند تا پارک مطمئنی داشته باشد . با کمک این دادار راننده در هنگام پارک ،نیازی به فرمان ندارد و با گاز و ترمز ،خودرو را پارک می کند.این سیستم با برآورد فضای کافی و مناسب برای پارک به راننده پیغام می دهد.مقدار گاز و ترمز را اعلام کرده و راننده بدون استفاده از فرمان خودرو را پارک می کند.

زیر قیمت بازار بخرید  09123062027