سیستم های ایمنی خودرو
اخبار و تکنولوژی روز دنیا


سیستم های ایمنی خودرو

خودروسازان برای پیشگیری از تصادفات خطرناک از فناوری های مدرن برای ایمنی بیشتر خودرو استفاده کرده اند.ایمنی خودرو ، امتیازی مثبت یا منفی برای خودروساز به همراه دارد.سیستم های ایمنی به دو دسته تقسیم می شوند.سیستم های فعال و غیرفعال.

سیستم های ایمنی فعال ،سیستم هایی هستند که از وقوع تصادفات پیشگیری می کنند مانند ترمز ضد قفل ABS ،برنامه پایداری الکترونیکی EPS و سیستم کنترل کششTCS .سیستم های ایمنی غیرفعال ،سیستم هایی هستند که از وقوع تصادف جلوگیری نمی کنند بلکه پس از تصادف عمل می کنند و از آسیب های جدی به سرنشینان خودرو ممانعت به عمل می آورند مانند کیسه هوا در دو نوع جانبی و پرده ای و کمربند ایمنی.

علاوه براین سیستم ها ،چند سیستم ایمنی دیگر در خودروها تعبیه می شود که به عنوان پیشرفته ترین تکنولوژی ایمنی در خودرو می توان از آن ها نام برد.سنسور باد تایر TMPS که دو مدل دارد.در نسخه ی ارزان آن تعداد دور چرخ ها محاسبه می شود و چرخی که فشار استاندارد ندارد سریع تر می چرخد و مشخص می شود.اما در مدل های گران تر درهر چرخ ،یک سنسور وایرلس به کار می رود.

زنون های هوشمند که به سنسور نور مجهز هستند و بر اساس تاریکی جاده و یا خودروهایی که از روبرو می آیتد به طور اتوماتیک نور بالا یا نور پایین چراغ ها را تغییر می دهد.همچنین به دلیل داشتن لنزهای چرخشی ،متناسب با چرخش فرمان ،این لنزها هم می چرخند.

هشداردهنده ی نقطه کور که با کمک سنسورهای فراصوتی یا دوربینی که در زیر آینه بغل جاسازی شده با علامتی که درآینه بغل نشان می دهد راننده را از وجود خودرو در نقطه کور آگاه می سازد.

دوربین های دید در شب که به دلیل گران بودن بیشتر در خودروهای لوکس استفاده می شود و فقط در شب زمانی که چراغ های جلوی روشن هستند فعال می شود.

سیستم تغییر لاین LDW  که در صورت عبور از روی خطوط سفید به راننده هشدار می دهد و سیستم ماندن در لاین LKA که در هنگام تغییر لاین به جای هشدار، سرعت خودرو را کاهش می دهد و کنترل فرمان خودرو را به دست می گیرد.

با اطمینان و ایمن زیر قیمت بازار بخرید  09123062027