انواع اسپیکرها

انتخاب سیستم صوتی مناسب در بازار، کار سختی است زیرا امروزه انواع مختلفی از اسپیکرها در بازار عرضه می شود به همین سبب به معرفی برخی اسپیکرها و ویژگی های آن ها برای انتخاب آسان تر می پردازیم.

باندهای بیضی :این باندها دارای سه قسمت تیوتر،میدرنج و ووفر هستند .برخی از باندهای بیضی قابلیت اتصال به آمپلی فایر را ندارند ودر هنگام پخش صدای بالا دچار نویز می شوند و برخی دیگر به آمپلی فایر وصل می شوند و کیفیت بالاتری دارند و از طول عمر بالایی برخوردارند.این باندها درقسمت طاقچه عقب خودرو نصب می شباندهای بیضی به باندهای خربزه ای هم شهرت دارند.

باندهای گرد:این نوع از باند در قسمت جلوی خودرو و داخل و یک نوع آن در قسمت طاقچه عقب خودرو نیز نصب می شود.

کامپوننت: همه ی باندهای گرد قابلیت اتصال به آمپلی فایر را ندارند .آن دسته از باندهای گرد که به آمپلی فایر وصل می شوند کامپوننت نامیده می شوند.در مواقعی که تفکیک صدا اهمیت زیادی داشته باشد از این نوع باند استفاده می شود و صدای بم درآن کمتر شنیده می شود.در کنار این نوع باند بیشتر از ساب ووفر استفاده می شود.

میدرنج: میدرنج صداهای متوسط را تولید می کند.

تیوتر: باندهایی با اندازه کوچک که برای افزایش کیفیت صدا و پخش صداهای ریز نصب می شوند.

ساب ووفر: زمانی که به Base بالا احتیاج دارید می توانید ساب ووفر نصب کنید که بر روی طاقچه یا باکس ویژه ی خودش قرار می گیرد.درکنار ساب نیاز به نصب آمپلی فایر دارید.

آمپلی فایر:نقش آمپلی فایر در سیستم صوتی ،افزایش کیفیت صدای پخش شده است.آمپلی فایر سبب می شود تا ازمیزان نویز در صدای باند ها کاسته شود و صدای اسپیکرها با حداکثرکیفیت پخش شود.آمپلی فایر در سه نوع ،2-4 و6 کانال در بازار به فروش می رسد.

زیر قیمت بازار بخرید  09123062027